kids police toy car ikona1

Police Kids Toy Car przetestowany

Praca nad grą bywa czasochłonna i w nawale pomysłów i poprawek może się czasem zdarzyć zapomnieć o użytkowniku aplikacji.W Galante Games robimy  głównie gry dla najmłodszych  o tematyce samochodowej jak np Kids Toy Car . Jak przychodzi  czas, żeby testować kolejną aplikację dziecięcą to nie ma innej możliwości jak sprawdzić jej atrakcyjność razem z  dziećmi.

problem

Jako dorośli nie jesteśmy w stanie w stu procentach ocenić co jest dla dzieci intuicyjne, grywalne, zrozumiałe i co najzwyczajniej w świece podoba się najmłodszym.
Dlatego w ciągu całego procesu od pomysłu do wdrożenia gry to właśnie dzieci podpowiadają nam co poprawiać w grze.

Jakie mamy sposoby aby testować nasze gry dla dzieci:

1

Dawanie aplikacji do grania własnym dzieciom oraz tym w rodzinie i dzieciom znajomych.

1149029_454231891341637_1667275847_n

Rodzice, którzy tworzą gry na urządzenia mobile dla dzieci mają testerów we własnym domu. Czas testowania aplikacji można potraktować jako zabawę dla całej rodziny i pracę jednocześnie. Nie można sobie nawet wyobrazić w jaki sposób dzieci zaczną używać naszej gry. Testując naszą aplikację sprawdzają jej „wytrzymałość” i dzięki temu możemy upewnić się czy wszystkie funkcje pracują prawidłowo. Przy okazji jest bardzo dużo śmiechu :)

2

Kolejnym bardzo dobrym sposobem, żeby testować aplikację dla dzieci jest przesłanie jej na przykład do #fourlittletesters . Four little testers to czwórka dzieciaków w różnym wieku, która pod przewodnictwem ojca w bardzo profesjonalny sposób przetestuję waszą aplikację.  Wystarczy wysłać grę do testów aby uzyskać informacje zwrotne od czterech małych testerów.  #fourlittletesters pomogli nam przed wypuszczeniem Ciekawskie Dziecko i Auto.

10440853_599439056820919_8680537677036839706_n

 

Andy i jego dzieci analizowali każdy, nawet najmniejszy szczegół , a następnie bardzo szczegółowo zreferowali swoje spostrzeżenia i sugestie. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc! :)

3

Testy w pomocnym przedszkolu lub szkole. Po raz kolejny dzięki wspaniałomyślości pani dyrektor Danuty Suski, rodziców oraz dzieci z Przedszkola Żaczek mieliśmy możliwość przeprowadzenie lekcji z serii ”Zawody naszych rodziców” na której pokazaliśmy dzieciom jak robimy gry oraz na czym polega programowanie, a przy okazji przedstawiliśmy naszą nową produkcję Police Kids Toy Car  po to by dzieci mogły ją przetestować a my będziemy mieli możliwość obserować ich reakcje dzieci.

Police Kids Toy Car to druga z serii gier Kids Toy Car , czyli symulatorów jazdy samochodem skierowanych właśnie dla najmłodszych. Dzięki tym grom umożliwiamy dzieciom zabawę jak w prawdziwym aucie.
Tym razem odwiedzamy niezwykle atrakcyjny radiowóz. Dajemy okazję poznania wnętrza auta ze wszystkimi ciekawymi elementami policyjnego wyposażenia jak kajdanki, lizak policyjny czy policyjny kogut. Dziecko może się także wcielić w policjanta i mknąć radiowozem po mieście, patrolując ulice i rozwiązując zadania z codziennego życia policjanta.

Spotkanie z dziećmi zaczęliśmy od opowiedzenia o sobie i o tym jak się robi gry. Zahaczyliśmy na dłużej o programowanie.
Jak to zrobiliśmy? Na oczach dzieci prowadząca zajęcia Gosia zamieniła się w sympatycznego robocika.

przedszkole 2

Zadaniem dzieci było wydawanie komend robotowi, tak aby doszedł do okna i wyrzucił piłeczkę – przez okno! Ale jak to zrobić? Robocik okazał się uparciuchem. Reagował tylko na komendy w których dzieci miały poruszyć jego nogami i rękoma. Nieźle się trzeba było namęczyć, ale było warto! Gdy piłka pofrunęła przez okno dzieci szalały :) … , a później każde z nich chciało się wcielić w rolę robota.

Po intensywnych ćwiczeniach z “programowaniem” robota przeszliśmy do tego co nam, zawodowym developerom gier, udało się zaprogramować w ostatnim czasie.
Przeszliśmy do gry w Police Kids Toy Car.

przedszkole 1
Dodajemy gazu i jazda! W górę. W dół! Szybciej! O – zaraz, uwaga – czy to był kot na drzewie? Może potrzebuje pomocy?

przedszkole 4

przedszkole 5

przedszkole 3
My skrupulatnie notowaliśmy wszystkie spostrzeżenia i uwagi. W końcu gra Police Kids Toy Car powstaje dla małych graczy.

przedszkole 9

Dzięki obserwacjom w ostatniej części spotkania z pewnością lepiej dostosowaliśmy poziom trudności niektórych zadań w grze.

Już niedługo premiera Police Kids Toy Car!

Piszcie w komentarzach o Waszych sposobach na testowanie aplikacji dla dzieci. :)

logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *