KTC (1)

Czy zauważyliście jak atrakcyjna jest zabawa w aucie ?

 

Czy zauważyliście jak bardzo dzieci lubią bawić się w samochodzie? Wystarczy otworzyć drzwi auta i już dzieciaki pchają się na przednie siedzenie by wypróbować każdy przycisk i zatrąbić, a najchętniej włączyć silnik.

Nie ważne czy dziewczynka czy chłopczyk, wszystkie przyciski zostają przyciśnięte, klakson wyje, a lusterka są poprzestawiane.

 

unnamed (1)Zastanawialiśmy się nad tym zjawiskiem i doszliśmy do wniosku, że umożliwienie swobodnego odkrywania wszystkich funkcji przycisków w samochodzie, w bezpiecznym środowisku, to właśnie to czego dzieciom (i rodzicom) potrzeba!

Wspólnie z pedagogami i innymi rodzicami rozkładaliśmy fenomen zabawy w aucie na czynniki pierwsze aby stworzyć grę, odzwierciedlającą tę super zabawę. Grę która przyniesie dużo śmiechu i zabawy, ale będzie także miała walor edukacyjny.

Jak wszyscy wiemy, dzieci uwielbiają bawić się w dorosłych i zabawa w samochodzie jest jedną z form takiej zabawy. Zasada ujawniająca się w tych zabawach jest taka, że fajniej bawić się prawdziwymi zabawkami. Dobrze jest gdy jest trochę realnie!

kierownicaDzieci chętniej sięgają po prawdziwą komórkę do zabawy, niż po plastikowy substytut i chętnie wsiadają do prawdziwego auta, by ten prawdziwy i dorosły świat poznawać.

Postanowiliśmy zatem potraktować dzieci poważnie i odzwierciedlić auto jak najbardziej realistycznie. Nie ma u nas wielu uproszczeń. Auto jedzie dopiero po właczeniu silnika i naciśnięciu pedału gazu, wycieraczki działają dokładnie jak w prawdziwym samochodzie. Nawet gumowa kaczka, którą umieściliśmy w schowku, wyrzucona za okno już nie wraca.

Zaprojektowaliśmy aplikację w której dziecko może zrobić dokładnie to samo co dorosły i ma podobny rezultat. Można włączyć kierunkowskaz, zatrąbić a nawet uruchomić silnik, a efekt jest taki jak w rzeczywistości. Dodatkowo nasz maluch przy tych wszystkich eksperymentach jest bezpieczny! Dziecko “wsiada do auta”  i swobodnie je odkrywa, zaś rodzice nie muszą się martwić czy ta zabawa nie skończy się źle.

do szybOtrzymując wiele pozytywnych opinii o grze Kids Toy Car od naszych graczy i ich opiekunów postanowiliśmy grę rozszerzyć. Pierwszy taki krok zrealizowaliśmy dodając ekran “garażu”. Wybierając ten moduł gry umożliwiamy dziecku zerknięcie pod maskę auta i zrealizowanie tak dorosłych czynności jak nalanie płynu do spryskiwacza, oleju czy chłodnicy.

Chcąc prezentować świat realistycznie, nie ma tam zbyt wiele swobody, ale z pomocą rodzica dziecko nauczy się podstawowych czynności związanych z codzienną eksploatacją samochodu.

 

wiadroOstatnie odświeżenie apki urozmaica grę o mycie auta. W tym ekranie gry dajemy dziecku nieco swobody w zabawie wodą i bombelkami, wiemy przecież że to świetna zabawa dla malucha. W rezultacie tej zabawy auto lśni czystością, choć zabawa może trwać bez końca.

Spróbuj!

 

 

KTC IKONA FINAL GOOGLE PLAYZapraszamy na jazdę próbną!

Jesteśmy pewni że spodoba się Tobie i Twojemu dziecku!