ikona

13 złotych myśli dla twórców gier – ostatnie przemyślenia

color heroes

 

 

Color Heroes The #cubewar to prosta gra mobilna, która jest naszą najnowszą produkcją i największym wyzwaniem jak do tej pory. W tym momencie gra jest skończona. Jest tutaj. Gotowa do pobrania przez Was.

Jesteśmy dumni, że udało się nam ją stworzyć!

Wiele nauczyliśmy się podczas 6 miesięcy ciężkiej pracy, dlatego też chcieliśmy podzielić się z Tobą naszą wiedzą oraz wnioskami. W tym artykule opowiemy o plusach ale też o tym, co poszło źle, czego unikać i na co zwracać uwagę przy kolejnych produkcjach.

Lekcja 10 Rób kopie zapasowe!

Podobno ludzie dzielą się na dwie grupy: ci, którzy robią backupy i ci, którzy będą je robić. Gdyby nie kopie zapasowe oraz maniakalne korzystanie z repozytorium kodu czy Dropboxa, wielokrotnie stracilibyśmy dni, jeśli nie tygodnie pracy.

 dyskietka

Warto zabezpieczać swoje dane.

 

Ciekawostką jest to, że na 2 dni przed premierą Color Heroes: The Cube War  padł komputer naszego grafika i cudem udało nam się odzyskać przygotowane dane. Uff….

 

Lekcja 11 Bądź częścią branżowych wydarzeń

 

Eventy branżowe, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział dały nam bardzo wiele. Większość osób z naszego biura jest introwertykami, wymiana doświadczeń okazała się dla nas przyjemnym i niesamowicie cennym doświadczeniem. Bycie częścią takich wydarzeń jak PolyJam2015, IGK w Siedlcach czy Digital Dragons 2015  to nie tylko doskonała odskocznia od pracy, ale też wylęgarnia pomysłów i rozwiązań technicznych.

 dd2

Korzystaj z wiedzy branżowej społeczności

Nieocenione okazują się nowo powstałe znajomości, które mają szansę zaprocentować podczas premiery naszego tytułu.

Trzymajmy się razem!

 

Lekcja 12 Pamiętaj o prawie Murphy’ego

Jeżeli coś może się nie udać – nie uda się na pewno.

Proste prawo, życiowo prawdziwe, znajduje zastosowanie zawsze wtedy, gdy nie można sobie pozwolić na komplikacje. Awaria komputera na 2 dni przed premierą? Proszę bardzo! Choroba jednego z pracowników w ważnym momencie? Norma! Pęknięty ekran tabletu? Przyzwyczailiśmy się!

wykrzyknik

Jeśli chcesz dowieźć projekt do końca i na czas, przewiduj najgorsze.

Pewne przysłowie mowi: spodziewaj się niespodziewanego 😉

 

Lekcja 13 Dziel się wiedzą

Od zawsze stawiamy w naszej firmie na rozwiązania otwartoźródłowe, wszędzie tam, gdzie jest taka możliwość.

 Dzielenie się wiedzą, to bardzo ważny aspekt działania każdego teamu.

 sowa

Społeczność indie game devowa  składa się głównie z małych firm, które przeważnie mają potrzeby z zakresu wiedzy branżowej ale nie mają czasu i pieniędzy żeby ją pozyskiwać. Przynajmniej to jest to nasz historia;).

Internet i media społecznościowe dają nam możliwość komunikowania się i cennej wymiany doświadczeń. My stworzyliśmy bloga z tutorialami o tworzeniu gier: www.blog.galantegames.com, który stał się dobrą metodą do promocji. Ludzie lubią, gdy ktoś nie tylko bierze, ale także daje od siebie.